top of page
O MNĚ
Daniel Matoušek pochází z Ústí nad Labem. Na pěvecké technice v začátcích spolupracoval s Janem Vacíkem, Antoniem Carangelem, Evou Randovou a s Jarmilou Chaloupkovou. V současnosti je pod vedením Kateřiny Kněžíkové a Adama Plachetky.
V roce 2014 vystoupil poprvé v Národním divadle Praha v Příhodách lišky Bystroušky a od sezóny 2022/23 je zde stálým členem Opery. V Národním divadle a na jeho všech třech scénách: Národní divadlo, Státní opera a Stavovské divadlo, debutuje v sezóně 23/34 jako Rinuccio v Pucciniho Gianni Schicchi a nově napsané opeře Don Buoso Jana Kučery (režie David Radok), Brighella v Ariadna na Naxu (režie Sláva Daubnerová), Tamino v Kouzelné flétně (režie Vladimír Morávek), Italský zpěvák v Růžovém kavalírovi (režie Andreas Homoki) či Malcolm ve Verdiho Macbethovi a účinkuje ve významných rolích tenorového repertoáru, jako jsou Beppe v Komediantech (režie Ondřej Havelka), anebo Mustafa Bej v jazzové operetě Ples v hotelu Savoy (režie Martin Čičvák) a další.
V průběhu své profesionální činnosti postupně hostuje na všech českých operních scénách (Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské, Moravské divadlo Olomouc/nominace na cenu Thálie 2019/, DJKT Plzeň, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Jihočeské divadlo, Severočeské divadlo Ústí nad Labem).
Vedle české operní scény hostoval v Opernhaus Magdeburg jako Tamino a hostuje ve Slovenském národném divadle v Bratislavě (Maria Stuarda, Perské noci) a Národném divadle Košice (Kouzelná flétna).
Zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kam byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení. V sezóně 2021/22 se účastnil natáčení hollywoodské produkce připravovaného filmu na rok 2023 - The Crow v režii Ruperta Sanderse (film je připravován na uvedení v Cannes 2024).
Vystoupil pod taktovkou dirigentů jako je Robert Jindra, Christopher Ward, Kamal Khan, Andrij Jurkevyč, Vincenzo Milletari, Jiří Rožeň, Leoš Svárovský, Ondrej Lenárd, Jan Kučera, Adi Bara, Marko Ivanović, Miriam Němcová, Ondrej Olos, David Švec, Marek Šedivý a další.
Spolupracoval s předními orchestrálními tělesy jako je Pražská komorní filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Brno, Severočeská filharmonie Teplice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkova filharmonie Ostrava, Symfonický orchestr RTVS, Suzhou Symphony Orchestra, Beijing Opera Orchestra, Wiesbaden Festival Orchestra a představil se v rámci hudebních festivalů, jako například Festival Český Krumlov, Smetanova Litomyšl, Janáček festival Brno, Špilberk festival, Wiesbaden Opera Europa Festival (DE), Cornuda Belcanto festival (IT) a další.
 
Během své profesionální kariéry spolupracuje s režiséry jako je Ondřej Havelka, Václav Morávek, Andreas Homoki, Robert Carsen, David Radok, Miroslav Krobot, Barbora Horáková Joly, Jetske Mijnssen a další.
Vystoupil s významnými pěveckými kolegy jako je Dagmar Pecková, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Hao Jiang Tian, Damiano Salerno, José Luis Maldonado, Luis Cansino, Atalan Aya, Konu Kim a další.
portrait_ full (1)_edited.jpg
bottom of page